Rowery Holenderskie :: Miłośnicy Holendrów
Blog został utoworzony w celu wypromowania miasta - wykreowania wzorstu liczby turystów zwiedzających Gród Kopernika oraz pozyskania potencjalnych inwestorów - którzy umożliwią dalszy rozwój tego miasta w zgodzie z naturą. Znajdziesz tu także informacje o rowerach holenderskich, ścieżkach rowerowych, ekologii, itd.
Blog > Komentarze do wpisu
Ekologiczne znaki - co oznaczają?

Znaki:

  •  Zielony punkt

Produkty, które wykonano w Niemczech, oznaczone są często znakiem „Zielonego punktu” (Der grune Punkt). Nie mówi on jednak nic ani o produkcie, ani o jakości ekologicznej. Oznacza to jedynie, że opakowanie można dostarczyć do odzysku w Niemczech.

  •  Strzałki w trójkącie
  • Symbol recyklingu (czyli oddawania odpadów do odzysku) - trzy strzałki tworzące trójkąt, zaczyna się pojawiać na części produktów. Taki znak nic nie mówi o jakości ekologicznej produktu. Oznacza on, że produkt lub opakowanie można przeznaczyć do recyklingu.

    Tego samego znaku - trzy strzałki w trójkącie - używa się na bateriach, które nadal określa się jako „odpady niebezpieczne dla środowiska”: baterie do ładowania, akumulatory i baterie punktowe. Oznacza, to że że zużyte baterie należy poddać segregacji i recyclingowi.

  • Znak CE

Znak CE oznacza, że produkt spełnia normy bezpieczeństwa energetycznego Unii Europejskiej. Nie mówi on jednak nic o jakości, właściwościach i aspektach ekologicznych produktu.

Źródło:

 1) GAP Polska - http://www.gappolska.org/content/view/92/1/

 2)  Etykiety ekologiczne i ich społeczny odbiór - http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.cbr.edu.pl/rme14/obrazki/43_1.jpg&imgrefurl=http://www.cbr.edu.pl/rme14/rme.php%3Fstrona%3D43&h=528&w=500&sz=63&hl=pl&start=2&um=1&tbnid=K3ZCFvlK1FVFfM:&tbnh=132&tbnw=125&prev=

czwartek, 06 grudnia 2007, medemblikus2
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: